Smutne wieści z Poznania: 5-letni chłopiec, zaatakowany nożem, nie przeżył

Z wielkim smutkiem donosimy o śmierci 5-letniego chłopca, który padł ofiarą ataku z użyciem noża w dzielnicy Łazarz w Poznaniu. Informację tę przekazał PAP dr hab. Paweł Daszkiewicz, dyrektor Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Mimo heroicznych starań personelu medycznego, operacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i mały pacjent zmarł.

Napad na niewinnego przedszkolaka miał miejsce podczas wycieczki z grupą przedszkolną. Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Wielkopolsce, młodszy inspektor Andrzej Borowiak, potwierdził dla PAP fakt takiego tragicznego zdarzenia i poinformował o aresztowaniu starszego mężczyzny podejrzanego o zamach.

Według informacji brutalny atak na dziecko miał miejsce około godziny 10 przy skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Karwowskiego na Łazarzu, popularnej poznańskiej dzielnicy. „Grupa przedszkolaków opuściła przedszkole na wycieczkę. W czasie, gdy przemieszczali się ulicą Karwowskiego, do dzieci podszedł mężczyzna, który zaatakował 5-letniego chłopca nożem” – tak zdarzenie opisano na portalu.