Spektakl w poznańskim niebie: Pokazy lotnicze na świętowaniu 70. urodzin lotniska Poznań Krzesiny oraz 111. rocznicy Portu Lotniczego Poznań-Ławica

W związku z obchodami dwóch ważnych rocznic – 70-lecia lotniska Poznań Krzesiny oraz stulecia i jedenastej rocznicy istnienia Portu Lotniczego Poznań-Ławica imienia Henryka Wieniawskiego, w ostatni weekend, tj. 18-19 maja, odbyły się wspaniałe pokazy lotnicze o nazwie SempAIR Optimi Show.

Podczas tego weekendowego wydarzenia, piloci należący do F-16 Team Demo przeprowadzili spektakularne pokazy swoich umiejętności na niebie nad Poznaniem, ciesząc oko publiczności zgromadzonej w ramach SempAIR Optimi Show, które były częścią uroczystości związanych z obchodami jubileuszy dwóch poznańskich lotnisk.

Organizatorzy szacowali, że każdego dnia wydarzenia ze spektaklu na niebie korzystało około 10 tysięcy widzów. Wszystko rozpoczęło się o 13:00, a pierwszym punktem programu byli skoki spadochroniarzy z samolotu M28. Na terenie lotniska można było również podziwiać takie atrakcje jak czołg Abrams, makietę wyrzutni rakiet Strzelec czy łódź patrolową Formoza.

Organizatorzy wydarzenia podkreślali, że dla wszystkich fanów lotnictwa przygotowano kilkugodzinne atrakcje pełne niesamowitych emocji oraz niezapomnianych pokazów, które odbywały się zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.