Sportowy weekend w Poznaniu: Mecze ligowe, regaty i Poznań Breaking Championship

Sportowcy z Poznania są już w pełni zaangażowani w sezon ligowy, co oznacza, że w najbliższym czasie na terenie miasta odbędzie się wiele interesujących spotkań. W tym samym czasie kończy się sezon wioślarski, co sprawia, że nadchodzący weekend będzie obfitował w wydarzenia na Torze Regatowym Malta. Na uwagę zasługuje również nadchodzące Poznań Breaking Championship.

Entuzjaści sportów zespołowych w Poznaniu mają powody do radości, ponieważ większość miejscowych drużyn wróciła do rywalizacji po przerwie letniej. Startują one już od najbliższego weekendu. Piłkarze Lecha Poznań rozpoczną rywalizację w piątek o godzinie 20:30, podejmując Puszczę Niepołomice. Kolejne mecze odbędą się w sobotę o godzinie 13:30 – na lodowisku pojawią się hokeistki Kozic Poznań. Zresztą już następnego dnia o tej samej porze będą miały okazję do kolejnej rywalizacji.

Warto także zwrócić uwagę na mecze koszykówki. Wiara Lecha Poznań, Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań oraz Enea Basket Poznań będą rywalizować na własnym terenie. Dodatkowo, będzie można zobaczyć w akcji Eneę Piłki Ręcznej Poznań oraz hokeistów na trawie z AZS-u AWF-u Poznań, AZS Politechniki Poznańskiej i KS Warty Poznań.