Rocznica powstania 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu: 25 lat służby

Drugie Skrzydło Lotnictwa Taktycznego, które jest częścią sił zbrojnych w Poznaniu, świętowało swoje powstanie 25 lat temu. Ta jednostka militarna została oficjalnie utworzona 1 października 1998 roku. Jest odpowiedzialna za operacje związane z polskimi samolotami myśliwskimi F-16, a także za przyszłe operacje związane z samolotami F-35.

Uroczystości upamiętniające rocznicę rozpoczęły się o godzinie 12:00, z apelem wygłoszonym na cześć jednostki. Również defilada jednostek pododdziałów oraz pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych były zaplanowane jako część obchodów. Wszyscy mieszkańcy Poznania zostali serdecznie zaproszeni do udziału w tych uroczystościach, które odbyły się na placu Wolności.

Pod nadzorem Drugiego Skrzydła Lotnictwa Taktycznego znajdują się trzy inne jednostki: 31. Baza Lotnictwa Taktycznego, która mieści się w Krzesinach, 32. Baza Lotnictwa Taktycznego z siedzibą w Łasku oraz 16. Batalion Remontu Lotnisk, który ma swoje stanowisko w Jarocinie. Dowódcą Skrzydła jest gen. bryg. pil. Tomasz Jatczak, który jednocześnie pełni obowiązki dowódcy Garnizonu Poznań.