Spotkanie KWW Społeczny Poznań: Prezentacja kandydata na prezydenta miasta i planów na przyszłość

Działacze z KWW Społeczny Poznań zapraszali mieszkańców na spotkanie na placu Kolegiackim o godzinie 12:15. Głównym celem zgromadzenia było wyrażenie niezadowolenia z obecnych rządów prezydenta Jacka Jaśkowiaka oraz apel o jego odwołanie.

Na tym zebraniu kampanijnym KWW Społeczny Poznań postanowiło ujawnić swojego kandydata do walki o prezydenckie stanowisko w Poznaniu. Okazał się nim Łukasz Garczewski – aktywny członek społeczności i radny osiedla Rataje.

KWW Społeczny Poznań podczas spotkania porównało zarządzanie miastem do kierowania słabo prosperującą firmą, sugerując, że obecne przywództwo jest skupione głównie na formalnościach, a nie na dobrobycie mieszkańców. Podkreślali, że Poznań powinien być traktowany jak dom dla wszystkich, a nie jak prywatny biznes prezydenta Jaśkowiaka.

Nowy kandydat na prezydenta, Łukasz Garczewski, wyraził swoje niezadowolenie z obecnego stanu miasta, zarówno w zakresie infrastruktury, jak i klimatu społecznego. Skrytykował niedogodności wynikające z trwających od lat prac budowlanych w centrum miasta oraz niekorzystny stan powietrza. Garczewski zaprotestował również przeciwko rzekomej „betonozie” i oskarżył obecną administrację o obsadzanie stanowisk osobami z „lewymi dyplomami z Collegium Humanum”.

Podczas tego samego spotkania, grupa KWW Społeczny Poznań przedstawiła również swoich kandydatów do rady miasta Poznania.