Znamy oficjalnego kandydata KWW Społeczny Poznań na prezydenta miasta

W trakcie konferencji prasowej, organizowanej przez Komitet Wyborczy Wyborców Społeczny Poznań, doszło do publicznego ogłoszenia oficjalnej nominacji kandydata na stanowisko prezydenta miasta. Do rywalizacji o ten prestiżowy tytuł stanie Łukasz Garczewski, znany jako aktywny członek Partii Razem.

Przez wiele dni panowały spekulacje, iż reprezentantem KWW Społeczny Poznań w wyścigu o fotel prezydenta stanie Tomasz Hejna. Jednakże, podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 3 marca, działacze społeczni zaskoczyli obecnych, przedstawiając inną postać – Łukasza Garczewskiego, znanego członka Partii Razem.

Łukasz Garczewski jest osoba silnie zaangażowaną społecznie. Jako rodowity poznaniak, od pięciu lat sprawuje funkcje radnego w osiedlu Rataje. Teraz staje do walki o tytuł Prezydenta Poznania jako kandydat społeczności lokalnej.

W swoich wypowiedziach porównuje Poznań do źle zarządzanej firmy, gdzie głównym celem jest zgodność danych w tabelkach. Garczewski podkreśla, iż miasto powinno być tworzone przez ludzi i dla ludzi. Bezwarunkowo, jego zarządzanie powinno koncentrować się na poprawie jakości życia mieszkańców.