Sukces wielkopolskich stróżów prawa: Policjant z Międzychodu zatrzymał sprawcę napadu na sklep w Poznaniu

Wielkopolski policjant stacjonujący w Międzychodzie dostrzegł i aresztował osobę, która była podejrzewana o przeprowadzenie zbrojnego napadu na poznański sklep spożywczy. Podczas rozboju, mężczyzna używał broni do zastraszenia pracującej sprzedawczyni, a następnie ukradł pieniądze oraz alkohol.

Napad na sklep przy ulicy Pilotów w Poznaniu miał miejsce 19 czerwca poprzedniego roku. Podejrzany wkroczył do środka, podszedł do kasy, po czym wydobył spod swojej kurtki obiekt, który swoim wyglądem upodabniał się do broni. Z bliskiej odległości wymierzył go w przestraszoną sprzedawczynię, jednocześnie żądając od niej wydania butelki wódki oraz gotówki znajdującej się w kasie. Po tym, jak osiągnął zamierzony cel, opuścił miejsce zdarzenia.

Informacja o dokonanym napadzie natychmiast została przekazana służbom policyjnym. Jak się później okazało, całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Jeżyce podjęli się sprawy. Na miejscu dokonanego przestępstwa przeprowadzili wiele czynności mających na celu ustalenie tożsamości sprawcy. Zebrane przez nich informacje umożliwiły wskazanie podejrzanego. Mimo, że nie mieszkał on już pod adresem, który widniał na jego ostatnim meldunku, udało się potwierdzić jego tożsamość – jak wyjaśnia Małgorzata Meloch z biura prasowego wielkopolskiej policji.