Święta Wielkanocne w Poznaniu: Jarmark pełen atrakcji dla całych rodzin i możliwość wsparcia lokalnych charytatywnych organizacji

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, podkreśla, że Święta Wielkanocne to szczególny czas radości, który zazwyczaj spędzamy w otoczeniu naszych bliskich. Stąd też na tradycyjny jarmark zaproszone są całe rodziny. Już w najbliższy weekend zaplanowano mnóstwo atrakcji przyciągających ludzi w każdym wieku. Solarski przypomina, że Wielkanoc jest również okresem dzielenia się dobrem z innymi. Z tego powodu na placu Wolności będą kwestować dwie miejscowe organizacje non-profit: Hospicjum Palium w sobotę oraz Pelikan Towarzystwo Wspierania Chorych i Potrzebujących w niedzielę. Zachęca do odwiedzenia jarmarku i wspólnego spędzenia przedświątecznego czasu, a także do zobaczenia zmian, które zaszły w centrum miasta.

Niesie to sobą tradycję obecności rzemieślników, którzy będą prezentować swoje autorskie wyroby rękodzielnicze. Znajdą się tam artystyczne przedmioty użytkowe, ozdoby, a także dekoracje wielkanocne.

Iwona Rafińska, prezes spółki „Targowiska”, informuje, że na jarmarku zaprezentuje swoje produkty ponad 40 wystawców. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli okazję dokonać zakupów, które pozwolą im świątecznie udekorować swoje domy i stoły. Rafińska zachęca również, aby wziąć udział w spotkaniu z Heleną Rojewską, znaną poznańską twórczynią ludową, która pokaże, jak w atrakcyjny sposób można pomalować jajka wielkanocne.

Na jarmarku będzie można nabyć różnego rodzaju koszyczki i stroiki, szyte zające, wianki na drzwi oraz ozdoby z drewna i malowane jajka. Nie zabraknie również biżuterii wykonanej z żywicy jubilerskiej, ozdobionej naturalnymi kamieniami, a także kurtek, toreb czy plecaków. W ofercie znajdą się także stoiska z rękodziełem takim jak aromatyczne świece, olejki eteryczne czy perfumy do domu.

Dla tych, którzy poczują głód lub pragnienie przygotowano wiele interesujących propozycji. Obok stoisk gastronomicznych serwujących dania z grilla czy słodkości, na odwiedzających jarmark będą czekały stoiska oferujące wysokiej jakości sery farmerskie, greckie oliwki i chałwę, pierniki wielkanocne, litewskie wędliny, chleby i kwas chlebowy.