Operacja antynarkotykowa w Poznaniu i Wrocławiu: zatrzymano 6 osób, znaleziono kilogramy narkotyków

W Poznaniu funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach, zatrzymali sześć osób. Zatrzymani są podejrzani o posiadanie, dystrybucję oraz udzielanie narkotyków innym osobom. Za te czyny grozi kara wynosząca do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej 6 marca w Poznaniu przez policjantów Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, zatrzymano pojazd marki Toyota, którego kierowca wykazywał silne oznaki nerwowości. Kontrola pojazdu doprowadziła do odkrycia prawie półtora kilograma marihuany na tylnym siedzeniu, której właścicielem okazał się 29-letni mężczyzna. Na miejsce interwencji wezwano również funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP. Kierujący samochodem został aresztowany, a ze względu na jego pochodzenie, policjanci udali się do jego domu we Wrocławiu.

W wytypowanej przez zatrzymanego lokalizacji wrocławskiej, policja zastała trzech mężczyzn i jedną kobietę. Przeszukując budynek, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad dwa kilogramy marihuany, ponad pół kilograma mefedronu, a także mniejsze ilości MDMA/Ecstasy i amfetaminy. Wszystkie osoby obecne w mieszkaniu zostały zatrzymane. Policja zdecydowała się również sprawdzić inne mieszkanie we Wrocławiu w poszukiwaniu potencjalnych śladów narkotyków.

Kolejne miejsce przeszukania przyniosło aresztowanie jeszcze jednego mężczyzny. W jego mieszkaniu, policjanci odnaleźli 889 tabletek MDMA, metamfetaminę oraz nieznaczne ilości haszyszu i marihuany.