Szanse Lecha Poznań na mistrza Polski

Zimowa zmiana trenera w Lechu Poznań miała na celu nie tylko uwolnienie potencjału drużyny, ale również zwiększenie szans na zdobycie tytułu mistrza Polski. Jak wyglądają one w tej chwili? Co przemawia za tym, że to właśnie Lech zwycięży w ekstraklasie? Analizujemy.

Czy Lech Poznań zdobędzie mistrzostwo Polski?

Według aktualnej tabeli Ekstraklasy Lech Poznań zajmuje czwarte miejsce ze stratą czterech punktów do liderującej Jagiellonii Białystok. Czy drużyna z Poznania ma zatem realne szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski? Oczywiście, że tak, ponieważ do rozegrania pozostało jeszcze 9 kolejek, w trakcie których każdy klub niejednokrotnie straci punkty. Odrobienie czterech oczek wydaje się być zatem jak najbardziej realne, a potwierdzeniem tego faktu są również kursy bukmacherów, którzy wśród największych faworytów do ligowego zwycięstwa wymieniają właśnie Kolejorza. Przekonać się o tym można pod hasłem: typy bukmacherskie Ekstraklasa.

Co przemawia za mistrzostwem dla Lecha Poznań?

Jakie argumenty przemawiają za tym, że to właśnie Lech Poznań zdobędzie w tym sezonie tytuł mistrza Polski? Wśród najważniejszych kwestii wymienić należy z pewnością słabą formę największych ligowych rywali, czyli Legii Warszawa oraz aktualnego mistrza, czyli Rakowa Częstochowa. Oba zespoły przechodzą spore kryzysy, a w tym drugim przypadku potwierdza to nawet właściciel, czyli Michał Świerczewski, który twierdzi, że Raków stał się w tym sezonie ligowym średniakiem. Oczywiście pod uwagę należy wziąć także to, że aktualnie w tabeli przed Lechem znajdują się jeszcze dwa inne zespoły, czy Śląsk Wrocław oraz Jagiellonia Białystok. Ekipa z Wrocławia w rundzie wiosennej zdecydowanie spuściła jednak z tonu, co może oznaczać nie tyle kryzys, co powrót do gry na miarę rzeczywistego potencjału. Jagiellonia punktuje natomiast regularnie, jednak w przypadku zespołu z Białegostoku, który według wielu gra obecnie najatrakcyjniejszą piłkę w Polsce problemem może być brak doświadczenia i presja, która z pewnością pojawi się w końcówce sezonu. Doświadczenie oraz szeroka kadra to z pewnością argumenty, które są w tym przypadku po stronie Lecha.

Mistrzostwo dla Lecha Poznań a terminarz ligowy

Jednym z aspektów przemawiających za tym, że to właśnie Lech Poznań będzie w tym sezonie cieszył się ze zdobycia tytułu mistrza Polski jest także stosunkowo łatwy terminarz. Kolejorz rywalizował wiosną już bowiem z Rakowem, Śląskiem i Jagiellonią, w związku z czym jeśli chodzi o czołówkę pozostają mu jedynie mecze z Legią oraz Pogonią Szczecin. W obu przypadkach będą to jednak spotkania rozgrywane w Poznaniu, w związku z czym szanse na zdobycie kompletu punktów zdecydowanie wzrastają. Lidera, czyli Jagiellonię czeka natomiast między innymi wyjazd do Warszawy, gdzie odbędzie się rywalizacja na szczycie z Legią. Raków w tym sezonie słabo radzi sobie natomiast z ligowymi średniakami, a na rozkładzie ma jeszcze Legię, Pogoń, czy Śląsk.

Podsumowując należy stwierdzić, że mistrzostwo Polski dla Lecha Poznań nie musi w tym sezonie pozostawać w sferze marzeń. Byłoby to zatem świetne zakończenie tych trudnych rozgrywek oraz możliwość spróbowania swoich sił w eliminacjach do Ligi Mistrzów.