Sztuczna inteligencja przewiduje, jak będzie wyglądał Poznań za kilkadziesiąt lat. Jedno jest pewne- nie zapomnimy o przeszłości!

Szkło, beton i klasyczne formy. Tak oto w skrócie przedstawia się architektoniczna wizja Poznania za kilkadziesiąt lat. Przynajmniej taką widzi aplikacja DALL-E, która wykorzystując sztuczną inteligencję, wróży przyszłość naszego miasta. Z pewnością nie będzie nudno!

DALL-E to projekt, który powstał w wyniku wykorzystania sztucznej inteligencji w celu stworzenia różnego rodzaju obrazów na podstawie wprowadzonych do programu zdjęć. Potrafi je również pobierać z internetu. Poznań w wizji z przyszłości zadziwia futurystycznymi kształtami ale i dobrym wkomponowaniem we wciąż istniejące budynki.

Aplikacja wskazuje, ze za 50 a może za 100 lat, na Placu Wolności powstanie nowa budowla, zastępując fontannę. Wieżowce w centrum zyskają nowe tło, albo też zostaną unowocześnione i przebudowane. Nowoczesna architektura miasta w dużej mierze będzie opierać się na szkle albo materiałach szkło podobnych. Z pewnością będzie również sporo zieleni oraz pro ekologicznych rozwiązań dających większy komfort życia.