Tramwaj do stacji Poznań Wschód – ruszają konsultacje!

Trasa tramwajowa z pętli na Zawadach do stacji kolejowej Poznań Wschód? To możliwe! Niedługo ruszają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Weź udział w konsultacjach społecznych!

O tym jak powinna przebiegać trasa zdecydują mieszkańcy Poznania. Konsultacje społeczne online rozpoczną się 20 września i potrwają do 17 października. Miasto Poznań zwraca uwagę, że Zawady to jeden z rejonów Poznania, w których linia tramwajowa nie tylko pomoże przyspieszyć rozwój okolicy, ale i poprawi lokalną komunikację, integrując przejazdy tramwajem i autobusem z dalszymi podróżami. Głównym celem projektu jest jednak poprawa sytuacji transportowej mieszkańców tych dzielnic.

Wstępna koncepcja zakłada dwie trasy – dla każdej z nich, przystankiem początkowym będzie pętla tramwajowa na Zawadach. Następnie nowa trasa zostałaby dołączona do obecnego torowiska, a jej końcem byłaby stacja kolejowa Poznań Wschód. Gdzie zatem następuje rozgałęzienie? Na wysokości ul. Św. Marcina.

Różne warianty trasy tramwajowej 

Obie możliwości przebiegają przez ulicę Wschodnią, gdzie w okolicach stacji kolejowej Poznań Wchód planowana jest lokalizacja pętli autobusowej razem z parkingiem Park&Ride, czyli stworzenie nowego węzła przesiadkowego.

Decyzja należy do Poznaniaków

Przed podjęciem decyzji o budowie nowej trasy, niezbędne jest przeprowadzenie szeregu analiz, w tym uwarunkowania funkcjonalnego czy społeczno-ekonomicznego. Sama inwestycja jest zależna nie tylko od wyników konsultacji społecznych, ale również od możliwości finansowych Miasta.

Więcej informacji, w tym plany można znaleźć na stronie inwestycji: poznanwschod.pl