Triumf Wielkopolski na Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetów w Zapasach

Niebagatelna liczba blisko 110 zapaleńców zapaśnictwa stanęła na matach KS Sobieski Poznań w miniony piątek oraz sobotę. Reprezentowali oni 7 różnych województw i starli się ze sobą w emocjonujących pojedynkach Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostw Polski Kadetów w stylu klasycznym. Na szczycie podium, jako zwycięzcy zawodów, znaleźli się młodzi zapaśnicy reprezentujący barwy województwa wielkopolskiego.

Zawody obfitowały w emocje i sportową rywalizację. Na pierwszym stopniu podium znaleźli się zapaśnicy z powtórką – ponownie okazało się, że najlepsi są reprezentanci Wielkopolski. Ich drużyna, skomponowana ze zapaśników Szkoły Marcina Gortata MG 13 KS Sobieski oraz Unii Swarzędz, dostała się do ostatecznego finału. Tam, po niesamowicie zaciętym meczu, okazała się lepsza od drużyny reprezentującej województwo śląskie.

Rolę głównego sędziego podczas tego sportowego wydarzenia pełnił Andrzej Wroński, posiadacz złotych medali z Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku oraz w Atlancie w 1996 roku. Tymczasem, gorąco kibicujący swojemu województwu Ryszard Wolny – złoty medalista IO Atlanta 1996 i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, również nie odstępował swoich podopiecznych na krok.