Otwarcie nowej linii lotniczej flydubai na lotnisku Poznań-Ławica

Od ostatniej niedzieli października, dokładnie od 29-go, port lotniczy Poznań-Ławica witają pierwsze samoloty należące do nowego przewoźnika, flydubai. Linia umożliwi regularne podróże do Dubaju trzykrotnie w ciągu każdego tygodnia, a mianowicie w środy, piątki i niedziele.

Poznań uzyskał tym samym tytuł trzeciego miejsca w Polsce, po Krakowie i stolicy kraju – Warszawie, które połączone jest linią lotniczą ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Loty będą operowane pomiędzy głośnym lotniskiem Dubai International a Poznaniem, z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Dzięki tej nowej linii lotniczej, czas potrzebny na dotarcie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wynosi nieco ponad 6 godzin. Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika flydubai.

Z okazji otwarcia nowej trasy, na terenie lotniska Poznań-Ławica zorganizowano specjalne pokazy, podczas których można było zobaczyć maszynę obsługującą to połączenie – Boeing 737 8 MAX.

Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, w maju br. podkreślił znaczenie nowego połączenia: „- Inauguracja bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju przez linie lotnicze flydubai stanowi przełomowy moment dla rozwoju siatki połączeń z naszego portu. Poznań, po długich staraniach, stał się trzecim miastem w kraju obsługiwanym regularnie przez tego przewoźnika z Zatoki Perskiej.” Dodał również, że bezpośrednie rejsy do Dubaju zapewniają dostęp mieszkańcom Poznania, Wielkopolski jak i całej zachodniej Polski do szerokiej sieci połączeń flydubai, obejmującej ponad 110 destynacji w 50 krajach na całym świecie. Współpraca z liniami Emirates planowana jest na przyszłość, co otworzy możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych trasach.