Triumf Zawiszy Bydgoszcz na boisku w Środzie Wielkopolskiej

Rozgrywki piłkarskie na średzkim stadionie zakończyły się pewnym zwycięstwem gości – Zawisza Bydgoszcz pokonał tamtejszą Polonię. Tym samym, drużyna z Bydgoszczy może pochwalić się czwartą wygraną na obcych terenach w trwającym sezonie. Następnie natomiast, kibice oczekują na spotkanie we wtorek, gdy Zawisza stawi czoła Lechowi Poznań na własnym stadionie.

Zmagania między Polonią Środa Wielkopolska a Zawiszą Bydgoszcz zakończyły się wynikiem 0:2, gdzie pierwsza połowa przyniosła jedną bramkę dla gości. Punkty zdobywali Krystian Sanocki (7 minuta) oraz Jakub Bojas (47 minuta). Skład drużyny Zawiszy to: Oczkowski, Maciejewski, Paliwoda, Nowa, Sławek, Kona, Graczyk (który w 68. minucie zmienił Sochań), Sanocki (zmieniony przez Sacharuka w 68. minucie), Sobieralski (zastąpiony przez Jaskułę w 72.). Tandem Koziara i Chachuła (83. minuta), oraz Bojas, który ustąpił miejsca Rugowskiemu w 72. minucie.

Zawisza Bydgoszcz prezentuje się wyjątkowo dobrze podczas spotkań na wyjeździe w tym sezonie, zdobywając aż 14 z 25 możliwych do zgromadzenia punktów właśnie poza swoim stadionem. Ostatnia wygrana meczu w Środzie Wielkopolskiej tylko potwierdziła tą tendencję.

Chociaż to drużyna gospodarzy miała pierwszą okazję do otwarcia wyniku już w 5. minucie, to jednak odpowiedź Zawiszy była błyskawiczna i skuteczna. Polonia próbowała wyprowadzić piłkę z własnej strefy obronnej, lecz zawodnicy bydgoskiego zespołu przechwycili grę. Następnie, Krystian Sanocki otrzymał podanie tuż przed polem karnym, pokonał średzką obronę i precyzyjnym strzałem pokazał skąd wziął się pierwszy gol dla gości.