Trzy miesiące zawieszenia Bartosza Salamona – obrońcy Lecha Poznań: Co dalej?

Trzy miesiące temu, w lipcu, UEFA zadecydowała o tymczasowym zawieszeniu Bartosza Salamona, środkowego obrońcy drużyny Lecha Poznań. Od chwili nałożenia kary na piłkarza w kwietniu, niewiele informacji przeciekło do mediów na temat jego dalszych losów. Mimo że od tamtego czasu zdobyliśmy nieco więcej informacji, to jednak wciąż pojawia się wiele niewiadomych dotyczących przyszłości tego gracza.

Minione miesiące były dla Bartosza Salamona niezwykle trudnym okresem. Po powrocie do składu drużyny na początku rundy wiosennej, a więc po przerwie spowodowanej kontuzją, wydawało się, że najtrudniejsze chwile ma już za sobą. Polski reprezentant zdołał wrócić na pełne obroty i ponownie zaczął grać w pierwszym składzie Lecha Poznań. Mimo utraty cennego czasu na rehabilitację, udowodnił, że jego umiejętności pozostają na wysokim poziomie.

W naszych ocenach poszczególnych meczów, które przeprowadzamy regularnie dla zawodników Kolejorza, 32-letni Salamon osiągnął średnią ocenę 5,75 w 14 spotkaniach. To najlepszy wynik spośród wszystkich graczy tej formacji. Można więc śmiało stwierdzić, że mimo wszystko piłkarz ten prezentuje się na boisku niezwykle dobrze.