Udana akcja poznańskiej policji: zatrzymanie przestępcy i odzyskanie skradzionych przedmiotów

Zespół policyjny stacjonujący w Komisariacie Policji na Nowym Mieście w Poznaniu, w ramach swojej aktywności śledczej, zatrzymał jednego z włamywaczy operujących na tym terenie. W wyniku tego zatrzymania udało im się odzyskać szereg rzeczy, które najprawdopodobniej są efektem działalności przestępnej. Obecnie głównym celem mundurowych jest odnalezienie prawowitych właścicieli tych przedmiotów. Apelują do mieszkańców, aby sprawdzili załączone zdjęcia odzyskanych rzeczy i skontaktowali się z policją, jeśli rozpoznają swoje własności.

Podczas tej udanej akcji, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto, zdołali doprowadzić do aresztowania mężczyzny odpowiedzialnego za serię włamań. Po postawieniu mu zarzutów, przeprowadzono przeszukanie tam, gdzie przebywał. Efektem tego było odkrycie wielu przedmiotów, które najprawdopodobniej zostały skradzione. Część z tych przedmiotów, dzięki współpracy z poszkodowanymi oraz precyzyjnej identyfikacji, udało się już zwrócić ich prawowitym właścicielom. Pozostałe czekają na swoich właścicieli w komisariacie na Nowym Mieście.

W trakcie dalszych dochodzeń funkcjonariusze ustalili, że złoczyńca prowadził swoje przestępcze działania na terenie Osiedla Piastowskiego w Poznaniu. Okres jego aktywności obejmował czas od 19 listopada do 10 grudnia 2023 roku.