Ulepszona infrastruktura tramwajowa w Poznaniu: Powrót tramwajów na przebudowane torowiska

W zaledwie tydzień przed świętami, mieszkańcy Poznania świętować będą powrót tramwajów na świeżo odnowione torowiska w centrum miasta oraz na trasie kórnickiej. Tramwaje będą operować zgodnie z nowym, stałym układem komunikacyjnym. Profesjonalna modernizacja tras mająca na celu poprawę jakości transportu publicznego jest zakończona.

– Z radością ogłaszam, iż nadchodzi ten długo oczekiwany moment uruchomienia wszystkich tras tramwajowych. Już 16 grudnia będziemy mogli dojechać bezproblemowo do przemieniającego się centrum Poznania. Tramwaje wrócą również na trasę kórnicką. Przystąpiliśmy do realizacji tych inwestycji z pełnym zaangażowaniem, zdając sobie sprawę z wartości wykorzystania funduszy unijnych. Jestem pewny, że nowoczesna infrastruktura efektywnie obsłuży pasażerów przez wiele lat. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom za cierpliwość wykazaną podczas nieuniknionych komplikacji komunikacyjnych – wyjaśnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Zainwestowaliśmy w Poznaniu na niebywale dużą skalę. Wszystkie te działania, mimo że czasami były uciążliwe, miały na celu służyć mieszkańcom i pasażerom poprzez zwiększenie ich bezpieczeństwa i dostępności do transportu publicznego. Trasa kórnicka jest zwieńczeniem jednego z najambitniejszych projektów modernizacyjnych linii tramwajowych w Polsce – dodaje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.