Umorzenie śledztwa ws. potrójnego morderstwa i pożaru w Zalasewie

Prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, wydał w środę oświadczenie dla PAP, informując o decyzji Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda. Zgodnie z jego słowami, śledztwo dotyczące tragicznego przypadku potrójnego morderstwa i pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Zalasewo zostało umorzone.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w nocy pomiędzy 10 a 11 października poprzedniego roku, gdy dom jednorodzinny w Zalasewie, niedaleko Poznania, stanął w płomieniach. To właśnie podczas tej nocy służby ratunkowe otrzymały informację o płonącym domu. W trakcie akcji ratowniczej, strażacy przeczesywali teren pogorzeliska, gdzie natrafili na cztery ciała – dwóch dorosłych i dwójkę dzieci.

Ofiarami okazało się małżeństwo w średnim wieku – kobieta miała 55 lat, a jej mąż 61 – oraz ich dwójka dzieci w wieku 9 i 14 lat. Rodzina ta niedawno przeprowadziła się z Niemiec do Polski i podjęła remont domu, który później stał się miejscem tragedii. Lokalni mieszkańcy, rozmawiając z reporterami, podkreślali, że nic nie zapowiadało takiego nieszczęścia. Opisywali ofiary jako „zgodną i normalną” rodzinę.