Otwarcie nowego roku akademickiego na poznańskim UAM

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego, która odbyła się w głównej Auli Uniwersytetu, mieszczącej się przy ulicy Wieniawskiego 1. Wydarzenie to zgromadziło wiele wyjątkowych osobistości. Każdego roku, na mównicę krok stawia rektorka uczelni – Bogumiła Kaniewska.

Uroczystość rozpoczęła się od tonów Hymnu Narodowego, a następnie przedstawiono film, który stanowił podsumowanie ubiegłego roku akademickiego – 2022/2023.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza świętuje już swój 105 rok istnienia. Na uroczystej inauguracji pojawili się liczni zaszczytni goście. Wśród nich znaleźli się między innymi: Jadwiga Emilewicz, Rafał Grupiński, Szymon Synkowski vel Sęk, Franciszek Sterczewski, Bartłomiej Wróblewski, Wojciech Polak, Marek Woźniak, Jan Grabkowski, Grzegorz Ganowicz, Mariusz Wiśniewski oraz Krzysztof Moraczewski.

Bogumiła Kaniewska, rektorka uniwersytetu, powitała zebranych gości i przedstawiła ich zgromadzonym. Na uroczystości nie zabrakło również rektorów innych poznańskich uczelni wyższych. Podczas ceremonii odbyło się również wzruszające wspomnienie wszystkich osób związanych z uczelnią, które odeszły w ciągu ostatniego roku akademickiego.