Uratowane z Ukrainy: pięć lwów udaje się do Poznania

Proces ewakuacji zwierząt z terenu Ukrainy trwa, a obecnie na granicy polsko-ukraińskiej odbywa się ratowanie pięciu lwów. Ewa Zgrabczyńska wraz z innymi pracownikami koordynują ten proces i mają zamiar przewieźć lwy do Poznania, gdzie otrzymają niezbędną pomoc medyczną.

Pięć lwów, które są obecnie ewakuowane ze strefy konfliktu na wschodzie Ukrainy przez Natalię Popową reprezentującą organizację UAnimals, zostanie umieszczonych na kwarantannie w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym. Jak Remigiusz Koziński z Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu poinformował portal, po poprawieniu stanu zdrowia zwierząt, zostaną one wysłane do swojego docelowego miejsca zamieszkania – do Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Przewidywany czas przyjazdu transportu z lwami do Poznania to wieczór we wtorek 13 czerwca albo rano w środę 14 czerwca. Do tej pory wielkopolska metropolia przyjęła już kilkanaście różnych gatunków zwierząt ściągniętych z terenu Ukrainy dotkniętej konfliktem zbrojnym. Wśród zwierząt, które znalazły tymczasowe schronienie w Poznaniu były między innymi lwy, niedźwiedzie oraz tygrysy.