Apel policji w sprawie problematycznego mężczyzny terroryzującego mieszkańców Poznania

Mieszkańcy Poznania od kilkunastu dni doświadczają nieprzyjemności związanych z nękaniem i utrudnianiem życia przez jednego z mężczyzn, który został już dwukrotnie zatrzymany przez policję. Chodzi o Damiana K., który usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży. Mimo to wciąż pozostaje na wolności. W związku z powyższym, policja postanowiła wydać apel do poznaniaków.

Jeden z mieszkańców miasta postanowił poinformować o sytuacji, opisując zachowanie tego mężczyzny. Damian K. wielokrotnie był widziany podczas popełniania kradzieży, grożenia innym osobom oraz stosowania przemocy fizycznej względem nich. Zwracał się też do osób napotkanych na swojej drodze obraźliwymi słowami. Pomimo interwencji policji, na razie nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych działań wobec niego.

W chwili obecnej Damian K. odpowiada przed organami ścigania za kilka zarzutów kradzieży oraz naruszenie nietykalności osobistej innych osób. Policjanci cały czas prowadzą śledztwo, zbierając materiał dowodowy w tej sprawie. Ich celem jest zgromadzenie informacji o wszystkich czynach, które mógł popełnić ten mężczyzna. Jeśli okaże się, że Damian K. jest odpowiedzialny za inne przestępstwa lub wykroczenia, zarzuty wobec niego będą uzupełniane.