Mistrz Yoda na murze w Poznaniu – kolejne dzieło tajemniczego artysty Kawu

Znany i tajemniczy artysta uliczny, Kawu, znów dał o sobie znać w Poznaniu, tworząc mural przedstawiający postać mistrza Yody. Tym razem jego praca zdobi ścianę budynku znajdującego się na ulicy Grunwaldzkiej. Dzięki niemu ulice tego miasta ozdobione są szeregiem prac, wśród których dominują graffiti z postaciami z popularnych filmów i animacji.

Właśnie przy ul. Grunwaldzkiej 21, na jednym z budynków pojawiła się niezwykła kreacja Kawu, prezentująca ikoniczną postać mistrza Yody z serii „Gwiezdne Wojny”. To efektowne dzieło będzie prawdziwą gratką dla fanów kosmicznej sagi oraz miłośników street artu.

Kawu nie jest jednak jednostronnym artystą i poznańskie mury zdobi wiele różnorodnych grafik jego autorstwa. Wcześniejsze prace tego utalentowanego twórcy to m.in. obrazy zakochanego kundla, postaci z serialu Simpsonowie, sympatycznego Andiego z animacji „Toy Story”, uroczej Myszki Miki, barwnego Stitcha czy dynamicznych Atomówek. Jego twórczość sprawia, że Poznań staje się coraz bardziej kolorowy i przyciąga wzrok nie tylko mieszkańców, ale także turystów, chętnie fotografujących się z jego dziełami.