Uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych do Poznania: więcej komfortu dla pasażerów

Planowana jest ekspansja sieci transportowej do Poznania, stolicy Wielkopolski. Ujawniono, na których liniach będą jeździły nowe pociągi. Od 10 grudnia wprowadzony zostanie nowy roczny rozkład jazdy dla kolei. Samorząd Wielkopolski zareagował na potrzeby podróżnych, zapewniając więcej połączeń, co powinno zmniejszyć przeludnienie na trasach do Poznania. Konkretnie, chodzi o dodatkowe krótkodystansowe połączenia kolejowe w obrębie aglomeracji.

Włodzimierz Finke, zastępca dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, podał informację, że od 10 grudnia uruchamia się 15 dodatkowych par połączeń na krótkich trasach w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitarnej (PKM).

Newe trasy będą dostępne niemal na wszystkich liniach PKM, ale tylko na skróconych relacjach. Będą to następujące trasy: Poznań Główny – Opalenica, Poznań Główny – Pobiedziska, Poznań Główny – Kostrzyn Wlkp., Poznań Główny – Czempiń, Poznań Główny – Szamotuły, Poznań Główny –Oborniki Wlkp., Poznań Główny – Opalenica, oraz Poznań Główny – Środa Wielkopolska.

Dodatkowe połączenia kolejowe zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pasażerów, czyli tak, aby pokrywały się z godzinami dojazdów do pracy lub szkoły.