Wzmocnienie komunikacji miejskiej z okazji meczu Lech Poznań – Widzew Łódź

Niedzielne popołudnie (26 listopada) na Stadionie Miejskim w Poznaniu będzie pełne emocji sportowych, ponieważ o godzinie 17:30 rozegra się tam spotkanie piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy drużynami Lech Poznań i Widzew Łódź. W trosce o wygodę kibiców zmierzających na to wydarzenie oraz powracających z niego, a także aby zminimalizować ewentualne utrudnienia dla innych pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu planuje szczególne wzmocnienie obsługi komunikacyjnej na liniach kursujących w pobliżu ulicy Bułgarskiej.

Przed rozpoczęciem meczu nastąpi intensyfikacja obsługi na liniach numer 163, 191 i 193 za pomocą większych pojazdów. Ponadto, na liniach numer 1, 3, 6 i 15 zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Te same operacje zostaną wykonane również po zakończeniu meczu, aby zapewnić sprawną obsługę pasażerów opuszczających stadion.

Biorąc pod uwagę kwestię biletów, warto przypomnieć, że posiadanie biletu na mecz lub karnetu nie upoważnia do bezpłatnego korzystania z publicznego transportu miejskiego organizowanego przez ZTM Poznań. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w dniu meczu na wszystkich liniach obowiązuje standardowa taryfa opłat ZTM Poznań i każdy pasażer jest zobowiązany do posiadania ważnego biletu na przejazd.