W nowym ZOO powstaje wyjątkowe przedszkole

Na terenie nowego ZOO w Poznaniu powstaje wyjątkowe przedszkole – przedszkole dla zwierząt odrzuconych, niemal jednogłośnie wybrane przez mieszkańców Poznania w 2020 roku.

Co zamiast motylarni?

Przedszkole dla zwierząt odrzuconych zajmie budynek Motylarni, która cieszyła się ogromna sympatią wśród mieszkańców Poznania. Powodem jej zamknięcia była stara infrastruktura, która nie była w stanie zapewnić odpowiednich warunków dla żyjących tam motyli. Warto dodać, że jeszcze dawniej w budynku znajdował się bar „Pegaz”.

Jaki jest cel przedszkola dla zwierząt odrzuconych?

Głównym celem przedszkola dla zwierząt odrzuconych jest odchowanie stworzeń urodzonych w niewoli lub odrzuconych z różnych względów przez matki. W budynku miejsce dla siebie znajdą nie tylko zwięrzęta kopytne, ale i drapieżniki czy ptaki. Pracownicy zoo będą dbać o nie całodobowo, a pracę opiekunów będzie można podglądać przez szybę. W skład budynku wejdzie również ambulatorium weterynaryjne czy pokój socjalny, gdzie najmłodsze zwierzęta będą dokarmiane przez smoczek. Co ważne – początkowo odseparowane zwierzęta, będą regularnie powracać do stada.

Co zostanie wyremontowane?

Prace budowlane zapewniają ogrodzenie wybiegów, wybudowanie chodnika do przedszkola, tak aby dostęp do niego był znacznie łatwiejszy niż dotychczas do motylarni oraz wyremontowane przyłącza wodociągowego i elektroenergetycznego.

Przedszkole dla zwierząt odrzuconych finansowane jest z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.