W Poznaniu listopad to czas radosnych uroczystości od Dnia Niepodległości po Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Poznań w dniu 11 listopada nie tylko obchodzi Narodowe Święto Niepodległości, ale również imieniny jednej z centralnych ulic miasta – Świętego Marcina. Tym samym, Przemysław Terlecki, dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, podkreśla, że listopad jest miesiącem pełnym celebracji – począwszy od Święta Niepodległości, przez imieniny ulicy Świętego Marcina, aż do 27 grudnia, kiedy to obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego.

Podczas soboty 11 listopada, tłumy mieszkańców Poznania zgromadziły się na uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które miały miejsce na Łęgach Dębińskich. Natomiast imieniny ulicy Świętego Marcina przyciągnęły jeszcze więcej osób do centrum miasta, gdzie celebrowano ten dzień przez cały czas.

W bieżącym roku, po przerwie spowodowanej pandemią oraz generalnym remontem ulic w samym sercu Poznania, wydarzenia związane z imieninami ulicy Świętego Marcina wróciły do swej tradycyjnej formy. Obejmowała ona kolorowy korowód, przekazanie kluczy do bram miasta Świętemu Marcinowi oraz kiermasz popularnych rogali świętomarcińskich.