W Poznaniu odbędzie się kolejna odsłona Narodowego Czytania

W najbliższą sobotę, w godzinach 11 oraz 13, Poznań stanie się miejscem kolejnej odsłony Narodowego Czytania. Za sprawą reprezentantów poznańskiej kultury i nauki, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję posłuchać fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do zwrócenia uwagi na problem niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce.

Ostatnio, „Głos Wielkopolski” opublikował artykuł poruszający tę kwestię. Tym samym problem czytelnictwa stał się przedmiotem publicznej debaty, zarówno wśród czytelników tej gazety, jak i szeroko pojmowanej społeczności lokalnej.

Przypominamy, że miejsce sobotniego wydarzenia to Biblioteka Raczyńskich, gdzie już o godzinie 11 rozpoczną się czytania. W ramach Narodowego Czytania, uczestnicy spotkania będą mieli okazję zanurzyć się w świecie „Nad Niemnem” – nie tylko poprzez malownicze opisy przyrody, ale również przez zrozumienie obyczajowości tamtego czasu i różnorodnych oblicz miłości.

W trakcie wydarzenia, przedstawiciele poznańskiej kultury i nauki odczytają fragmenty powieści, ukazujące losy głównych bohaterów – Justyny i Jana, Marty i Anzelma, Emilii i Benedykta. Dodatkowo, w Bibliotece Raczyńskich odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni, co z pewnością umili czas wszystkim uczestnikom.