Ocalenie ostatniego drzewa na Starym Rynku Poznania

Rozwiązując się ulicą Kurzanoga, w samym sercu poznańskiego Starego Rynku, natrafić można na ostatnie tam rosnące drzewo. Niestety, niedawno doszło do zniszczenia krzewów otaczających to drzewo, co najprawdopodobniej uniemożliwi ich dalszy rozwój.

Przez ponad dwa lata trwający remont tej okolicy był źródłem licznych kłopotów. Z jednej strony chodziło o utrzymanie dostępu do budynków tam zlokalizowanych, a z drugiej – o konieczność dbania o przetrwanie zieleni. W ubiegłym roku wielokrotnie donosiliśmy o sukcesie mieszkańców okolicy, którzy wspólnymi siłami doprowadzili do uratowania drzewa. To samo drzewo zostało posadzone wiele lat temu przez jednego z nich.

Zgodnie z podjętymi ustaleniami to unikalne drzewo – jesionolistny klon rosnący przy ulicy Kurzanoga – nie zostanie usunięte. Wkrótce stanie się ono centralnym punktem planowanej wyspy zieleni na Starym Rynku w Poznaniu. Oprócz niego, na wyspie znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego drzewa oraz niskiej zieleni – informuje Maja Chłopocka, rzeczniczka Poznańskich Inwestycji Miejskich.