Interaktywne wspomnienie "Jeżycjady" w sercu Poznania

W dzielnicy Poznania znanej jako Jeżyce, niedawno pojawiło się wyjątkowe dzieło sztuki ulicznej – mural, który przynosi na cześć postaci z książek Małgorzaty Musierowicz z serii „Jeżycjada”. Od 8 września mieszkańcy i odwiedzający mają okazję na nowo odkryć ten literacki świat, dzięki nowej grze miejskiej.

Reszta mieszkańców Jeżyc ma teraz możliwość spotkania z niezwykle popularnymi bohaterami literackimi – rodziną Borejków, stworzoną przez Małgorzatę Musierowicz. Wyobraźnię czytelników przeniesiono na ścianę jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego, gdzie teraz widnieje ich kolorowy portret.

Mural, na którym uwieczniono nie tylko członków rodziny Borejków, ale również dobrze znany mieszkańcom Poznania budynek przy ulicy Roosevelta 5, został zaprojektowany w stylu typowym dla ilustracji Musierowicz – a wszystko to w skali dużo większej niż strony książki. Koncepcja tego monumentalnego dzieła należy do Radosława Barka, który zrealizował go we współpracy z MUR·ALL Studio. Całość pracy nad tym projektem zajęła około trzy tygodnie i zaangażowała około 10 artystów.