Więcej roślin i nowy chodnik na ul. Małeckiego

Zmiany na Małeckiego! Rozpoczęły się prace remontowe chodnika na tej ulicy. Co czeka mieszkańców? Nie tylko nałożenie nowej nawierzchni, ale również znaczne zazielenienie, bo niedługo pojawi się tu ponad 7 tysięcy roślin. Prace wycenione na 1,2 mln złotych, są w zdecydowanej większości finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Zmiana na Mateckiego

Prace powinny zakończyć się już niebawem, bo pod koniec listopada. Wtedy też piesi przy ulicy Małeckiego, będą mogli cieszyć się równym, bezpiecznym i wygodnym chodnikiem, ułożonym z płyt betonowych. Dodatkowo przy jezdni i budynkach zostanie ułożona półmetrowa opaska z kostki kamiennej, a także zjazdy do posesji. Za kilka dni rozpocznie się remont chodnika, po obu stronach drogi, na odcinku pomiędzy ulicami Gąsiorowskich a Strusia, który zostanie połączony z pracami w zakresie zazielenienia terenu. Co ważne, to miejsce zaczęło się zmieniać już kilka miesięcy temu. Wdrożona została Strefa Płatnego Parkowania, dzięki czemu na chodnikach brak nagminnie parkujących aut, co jednocześnie pozwoliło zwiększyć przestrzeń dostępną dla pieszych.

Prace modernizacyjne

Prace modernizacyjne, polegające na remoncie chodnika, połączone są z robotami związanymi z zielenią. Na odcinku drogi pomiędzy ulicami Gąsiorowskich a Strusia, będą kontynuowane nasadzenia w formie dotychczas realizowanej na poprzednim kawałku ulicy. Łącznie zostanie posadzonych 19 drzew, ponad 600 sztuk zieleni niskiej (w tym między innymi róże i trzmielina) a także 7000 roślin hiacyntów. Wszystkie nasadzenia objęte będą dwuletnim okresem pielęgnacji. Pierwsze prace budowlane na ulicy Małeckiego, rozpoczęły się 15 września i na początku obejmą ulicę na odcinku od ulicy Strusia do ulicy Kanałowej. Co będzie następne? Pracownicy przeniosą się na odcinek od ulicy Kanałowej do ulicy Gąsiorowskich, następnie roboty odbędą się na zachodniej stronie ulicy Małeckiego: od ul. Gąsiorowskich do ul. Kanałowej, a zakończą się od ul. Kanałowej do ul. Strusia. Na mieszkańców czekają znaczne utrudnienia w ruchu, a także zakaz zatrzymywania się na wybranych odcinkach. Zachowana zostanie jednak możliwość dojazdu do posesji dla mieszkańców dzielnicy.