Więcej zieleni na Wierzbięcicach!

Można rzec – prawie koniec! Już za moment zostaną zakończone prace budowlane związane z przebudową ul. Wierzbięcice. Torowisko się zieleni, a już we wrześniu na trasę wrócą tramwaje.

Co dalej na Wierzbięcicach?

Już we wrześniu gotowe dla poznaniaków będą również obie jezdnie oraz chodniki, z małym wyjątkiem – na odcinku pomiędzy ul. 28 czerwca 1956r. a ul. Spychalskiego wystąpiła konieczność przebudowy kanału telekomunikacyjnego, przez co w tej okolicy prace potrwają nieco dłużej.

Kiedy prace na Wierzbięcicach zostaną zakończone, przebudowany zostanie węzeł rozjazdowy przy ulicach 28 czerwca 1956 r., Wierzbięcice oraz Górna Wilda i ten etap prac nie będzie wymagał wyłączenia ruchu tramwajowego. Kiedy i ten etap zostanie zakończony, ruch tramwajowy zostanie wyłączony i prowadzone będą dalsze prace, aż do skrzyżowania z ulicami Krzyżowa i Kilińskiego.

Prowadzone prace mają na celu poprawienie komunikacji zbiorowej. Wydzielone torowisko sprawi, że tramwaje przestaną być blokowane przez samochody, a poznaniacy będą modli skorzystać z nowych przystanków przy ul. Św. Czesława i zmodernizowanego węzła przesiadkowego zlokalizowanego przy Rynku Wildeckim. Powstanie również obustronna jezdnia, która będzie wspierać ruch tramwajowy oraz nowe chodniki, poprawiające komfort pieszym. Prace obejmą też modernizację oświetleniową, elektryczną czy wodociągową. Koniec wszystkich działań związanych z remontem tej okolicy zaplanowano na II kwartał przyszłego roku.