Wielkie zmiany w infrastrukturze Warty Poznań: Wyburzenie "Ogrodu" to tylko początek

Stary budynek, który przez lata był siedzibą klubu Warta Poznań, usytuowany przy Drodze Dębińskiej 12 w Poznaniu, został teraz doszczętnie zniszczony. Ten radykalny zwrot w krajobrazie miejskim jest pierwszym krokiem w ambitnym planie ulepszania obiektów sportowych należących do klubu.

Potocznie zwany „Ogródkiem” obszar ten niebawem przejdzie gruntowną przemianę, mającą na celu stworzenie warunków odpowiednich dla drużyn grających na najwyższym poziomie rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Prace demolujące, które miały swój początek w grudniu 2023 roku, zakończyły się miesiąc później. Obecnie, tam gdzie kiedyś stał budynek klubowy i magazyny, znajduje się płaski, oczyszczony z gruzu teren oraz opuszczona hala sportowa, która uniknęła burzenia i czeka na swoją renowację.

Bartłomiej Ignaszewski, członek zarządu Warty Poznań S.A., wyraził satysfakcję z dotychczasowych postępów prac. Potwierdził zakończenie pierwszego etapu modernizacji, który polegał na wyburzeniu starego budynku. W tej chwili, klub skupia się na kolejnych krokach, które mają na celu finalizację projektów hali szermierczej oraz budowę nowej, nowoczesnej trybuny z zapleczem sanitarnym dla Akademii Warty Poznań. Dodatkowo, w planach są prace ziemne przygotowujące grunt pod budowę nowych boisk piłkarskich, które mają rozpocząć się w nadchodzącej wiośnie.