Wielkopolska Straż Pożarna uczestniczy w uroczystości 50-lecia kapłaństwa arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

10 czerwca 2023 roku Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Dariusz Matczak, w towarzystwie Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru, młodszego brygadiera Łukasza Ostrowskiego, oraz delegacji z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu i Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, uczestniczyli we mszy świętej dziękczynnej z okazji 50. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Arcybiskup Gądecki został wyświęcony na kapłana 9 czerwca 1973 roku przez prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. W 2002 roku objął funkcję metropolity poznańskiego, a od 2014 roku pełni rolę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Po zakończeniu uroczystości religijnych, nadbrygadier Dariusz Matczak wręczył arcybiskupowi Gądeckiemu drobny podarunek z okazji Złotego Jubileuszu święceń kapłańskich. Życzenia, które towarzyszyły upominkowi, obejmowały wiele radości oraz natchnienia Ducha Świętego w dalszym wykonywaniu posługi biskupiej. Dodatkowo życzyli arcybiskupowi jeszcze wielu długich i obfitujących w Boże błogosławieństwo lat życia.