Wypadek z udziałem motocyklisty w Poznaniu

O poranku, nieco przed godziną dziewiątą doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego motocyklista wjechał w dwie kobiety stojące na przystanku komunikacji miejskiej. Obie panie musiały zostać przewiezione do szpitala.

Zgodnie z pierwszymi informacjami uzyskanymi od funkcjonariuszy policji, motocyklista miał zamiar skręcić w ulicę Dąbrowskiego, jednak drogę zajechał mu inny uczestnik ruchu drogowego. W celu uniknięcia kolizji motocyklista próbował ominąć zagrożenie przez torowisko, jednak odbił się od tramwaju i uderzył w kobiety czekające na przystanku. Kierujący jednośladem również został przetransportowany do placówki medycznej, gdzie leczono go ze względu na uraz nogi oraz liczne potłuczenia.

Mniej więcej godzinę później nastąpiło kolejne zdarzenie drogowe. Na skrzyżowaniu ulic Libelta i Niepodległości doszło do niefortunnej kolizji, gdy taksówkarz nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo motocykliście. Skutkiem tego incydentu był kolejny uraz nogi, który zmusił poszkodowanego do udać się do szpitala.

Również rano, ale już w samym sercu miasta, miało miejsce zdarzenie drogowe, podczas którego samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Przez ten incydent numer 16 wykoleił się. Na szczęście, mimo tego niebezpiecznego wydarzenia, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.