Ksawery Kukułka, obrońca Lecha Poznań, podpisze roczne porozumienie z klubem

Informacje, które otrzymaliśmy wskazują, że lewy obrońca Lecha Poznań, Ksawery Kukułka, zdecydował się na podpisanie jednorocznego kontraktu z swoim klubem. Umowa ta ma być ważna aż do grudnia 2025 roku. Mimo to, najbliższy sezon piłkarz spędzi na wypożyczeniu w klubie pierwszoligowym, gdzie występuje również inny były zawodnik Lecha Poznań.

Choć gra defensywa rezerw Lecha Poznań nie zachwyciła w minionym sezonie i doprowadziła do degradacji drużyny do trzeciej ligi, to jednak Ksawery Kukułka był jednym z nielicznych zawodników, którzy wyróżnili się na tle reszty składu. Wystąpił w 30 meczach, zdobywając jedną bramkę i notując trzy asysty. Jego poziom gry znacznie przewyższał pozostałych członków drużyny.

Również niedawno donosiliśmy o zainteresowaniu Ksawerym Kukułką ze strony takich klubów jak Arka Gdynia, Odra Opole, Wisła Płock oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza. W końcu jednak, decyzja padła na wypożyczenie zawodnika do drużyny „Nafciarzy”, gdzie występuje inny były gracz Lecha Poznań – Oskar Tomczyk. Decyzję tę podjęto po podpisaniu rocznej umowy zawodnika z Kolejorzem.