Wyroki za udział w zorganizowanej grupie przestępczej prowadzącej agencje towarzyskie złagodzone

W kontrowersyjnej sprawie dotyczącej agencji towarzyskich „Cindy” i „Naomi”, które funkcjonowały na terenie Poznania w latach 2005-2010, oskarżeni usłyszeli ostateczne wyroki. Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął decyzję o złagodzeniu kar dla osób zamieszanych w zorganizowany proceder, takich jak Bogusław D., znany również jako Dreks. Również taksówkarze, którzy przywozili klientów do wspomnianych klubów, otrzymali drugą szansę.

Według oceny Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, nałożone wcześniej kary więzienia były zbyt surowe w stosunku do zarzucanych czynów. W związku z tym sąd postanowił je złagodzić w apelacji.

Przywołując historię sprawy, warto wspomnieć, że w 2018 roku sąd pierwszej instancji wydał wyrok skazujący Bogusława D., ps. Dreks (czasami nazywanego też Bogdanem), który był uznawany przez prokuraturę za lidera zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się prowadzeniem ekskluzywnych agencji towarzyskich. Otrzymał on wówczas karę łączną 7 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto, wspólnicy Bogusława D., znani jako „Dreks”, także zostali skazani na kary pozbawienia wolności. Jakub P. usłyszał wyrok 7 lat więzienia, natomiast Adam B. został skazany na 5 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.