Wznowienie normalnego ruchu pociągów na odcinku Leszno – Stare Bojanowo

Radosław Śledziński, przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., poinformował w czwartek o przywróceniu regularnej pracy pociągów na trasie Poznań – Wrocław. Dotyczy to odcinka między Lesznem a Starym Bojanowem, gdzie wcześniej występowały problemy związane z uszkodzeniem torów.

Przerwa w normalnym kursowaniu pociągów była spowodowana koniecznością naprawy uszkodzonego fragmentu skarpy nasypu jednego z torów. Uszkodzenie to było efektem długotrwałych i silnych opadów. Od czwartku, po przeprowadzeniu naprawy, pociągi znowu mogą bezpiecznie kursować po obu torach.

„Naprawiony fragment skarpy nasypu został dodatkowo wzmocniony za pomocą elementów odwodnienia. Dzięki temu, obecnie zapewniona jest możliwość bezpiecznej jazdy pociągów.” – podał Śledziński. W miejscu, gdzie doszło do uszkodzenia skarpy, na odcinku o długości około 120 metrów, tymczasowo wprowadzono ograniczenie prędkości. Nie ma to jednak większego wpływu na czas przejazdu.

Śledziński dodał również, że sytuacja na danym odcinku jest ciągle monitorowana. Prace nad przywróceniem normalnej prędkości pociągów będą prowadzone sukcesywnie.