XX Marsz Równości w Poznaniu: Oczekiwane utrudnienia i zmiany organizacji ruchu drogowego

Zaplanowane na najbliższą sobotę, 29 czerwca, wydarzenie jakim jest XX Marsz Równości przyniesie ze sobą pewne zmiany w funkcjonowaniu miasta Poznania. W godzinach popołudniowych, od 14.00 do 18.00, uczestnicy marszu przemaszerują ulicami miasta, co wiązać się będzie z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Tegoroczna trasa Marszu Równości przebiegać będzie przez takie ulice jak Fredry, Dąbrowskiego, Szpitalną, Grochowską, Marcelińską, Przybyszewskiego, Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką oraz przewiduje przejście przez rondo Kaponiera i ulicę Święty Marcin.

W związku z planowanym wydarzeniem obowiązywać będą określone zmiany w ruchu drogowym. Od godziny 12.00 zostanie zawieszony ruch tramwajowy na odcinku od Fredry do Mostu Teatralnego a także ruch pojazdów na al. Niepodległości od ul. Libelta do ul. Św. Marcin. Możemy również spodziewać się, że część linii autobusowych i tramwajowych kursujących w rejonie trasy przemarszu zostanie przekierowana na trasy objazdowe lub będzie kursować z pewnymi opóźnieniami.

Po godzinie 14.00 służby odpowiedzialne za ruch drogowy będą systematycznie zamykać ulice na trasie przemarszu, co może uniemożliwić wyjazd pojazdom zaparkowanym na nich. Warto również pamiętać, że na trasie przemarszu mogą występować czasowe wstrzymania komunikacji miejskiej – służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań będą na bieżąco obecne na miejscu, aby monitorować sytuację i w razie konieczności kierować autobusy i tramwaje na trasy objazdowe.

Zachęcamy wszystkich, którzy planują podróż w godzinach trwania Marszu Równości, do uwzględnienia powyższych zmian i przestrzegania poleceń służb kierujących ruchem.