XX Marsz Równości w Poznaniu zgromadził 5 tysięcy osób

Jubileuszowa edycja XX Marszu Równości w Poznaniu zgromadziła na ulicach miasta 5000 uczestników. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadził TVP3 Poznań.

Jubileuszowy XX Marsz Równości rozpoczął swoje przemarsze z ulicy Fredry w Poznaniu, choć wystąpiło ponad godzinne opóźnienie. Trasa przemarszu, obejmująca ulice Dąbrowskiego, Szpitalną, Grochowską, Marcelińską i Bukowską, prowadziła do finału na Świętym Marcinie.

Organizatorzy planowali początkowo zgromadzenie około 8 tysięcy osób. Jednakże, według informacji przekazanych przez młodszego inspektora Andrzeja Borowiaka z policji wielkopolskiej, liczba uczestników wyniosła 5 tysięcy. W związku z tym wydarzeniem zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego, które dotyczyły również komunikacji tramwajowej i autobusowej.

Marsz Równości transmitowany był przez telewizję TVP3 Poznań. W ramach akompaniujących wydarzeń zorganizowano Pride Piknik w Parku Wieniawskiego, dostępny dla wszystkich chętnych. Główne obchody zakończyły się o godzinie 18 imprezą muzyczną na Dziedzińcu Różanym oraz w Lokum Stonewall.

Na budynku Urzędu Miasta Poznania, z okazji XX Marszu Równości, wywieszono tęczowe flagi. Pierwsza część przemarszu była transmitowana na żywo w mediach społecznościowych przez TVP3 Poznań.