XXVIII Targi Edukacyjne na MTP Poznań: Miejsce spotkań młodzieży z przedstawicielami oświaty

W dniach od 8 do 10 marca, Międzynarodowe Targi Poznańskie będą gościły XXVIII Targi Edukacyjne. Wydarzenie jest skierowane do młodzieży stojącej przed wyborem ścieżki edukacyjnej. Przez trzy dni uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z prezentacjami propozycji dydaktycznych wielu szkół. Dla uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy udział w imprezie jest bezpłatny.

Targi Edukacyjne na terenie MTP to platforma, gdzie placówki edukacyjne z różnych regionów Polski oraz zagranicy będą miały możliwość zaprezentowania swojej oferty. Wydarzenie jest nie tylko atrakcyjne dla młodzieży, ale także pomoże rodzicom w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia ich dzieci.

Nauczyciele oraz rodzice będą mogli skorzystać z szerokiego spektrum warsztatów i kursów, obejmujących takie dziedziny jak edukacja szkolna czy psychologia dziecka. W ramach trzydniowej prezentacji uczestnicy będą mieli okazję poznać propozycje szkół publicznych i niepublicznych, jak również uczelni wyższych czy centrów edukacyjnych.

Targi każdego roku przyciągają młodych mieszkańców Wielkopolski, którzy stoją przed wyborem dalszego kształcenia. Na nich czekają przedstawiciele placówek odgrywających kluczowe role w edukacji, eksperci rynku pracy oraz doradcy zawodowi – informuje Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Jednak Targi Edukacyjne to nie tylko okazja do poznania ofert edukacyjnych różnych szkół. W programie wydarzenia znajdą się liczne konkursy i wykłady, a także atrakcje takie jak akcje charytatywne, występy artystyczne czy pokazy profesjonalistów z różnych branż.