Z Poznania znika kolejny kultowy sklep. Tym razem to „Lewand”

Są takie sklepy, gdzie prócz dobrej jakości produktów, otrzymasz również fachową poradę i jeżeli potrzeba, również naprawę. Takim właśnie miejscem był poznański „Lewand”. Niestety, wraz z Nowym Rokiem, zostaje zamknięty.

Sklep „Lewand” mieścił się przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu. Można tam było kupić wszelkiego rodzaju artykuły elektryczne. Sprzedający tam personel był wysoko wykwalifikowany i ważniejsze, miał długoletnie doświadczenie. Klienci często więc przychodzili nie tylko aby coś kupić, ale i poradzić się albo zostawić do napawa.

Pracowały tam osoby, które do każdego klienta pochodziły indywidualnie i z sercem. Żadne pytanie nie było głupie, a możliwość wymiany zakupionego towaru bez podania wyraźnej przyczyny, prawdziwym luksusem.

Z oficjalnych danych wynika, że zamknięcie spowodowane było wieloma czynnikami, takimi jak inflacja, podwyżka cen i mediów. Swoje dodały również remonty, które nie mają końca w centrum Poznania.

Sklep „Lewand” jest kolejnym z wielu, które w ostatnim czasie zostały zamknięte w Poznaniu. Tylko w samym grudniu, zamknęło się ponad 40 placówek oferujących różne produkty czy usługi.