Zatrzymano złodziei z okolic Poznania. Mieli nietypowy gust!

Złodzieje działali na terenie trzech powiatów: poznańskiego, śremskiego oraz średzkiego. Kiedy policja ich zatrzymała, znaleziono również liczne łupy. Najwięcej wśród nich było…poroży jeleni.

Złodziejami działającymi na terenie Poznania i okolic oraz powiatu średzkiego i śremskiego, było trzech mężczyzn w wieku 34, 30 i 28 lat. Dwóch z nich było braćmi, działającymi w porozumieniu z trzecim mężczyzna. Na stałe zamieszkiwali oni gminę Kórnik. W sumie dokonali kilkunastu kradzieży i spowodowali straty na bagatela, sto tysięcy złotych.

Cieszyć może fakt, że policji udało się odzyskać większość skradzionego mienia. Nie było ono uszkodzone. Dziwić może fakt, że prócz rowerów, sprzętów RTV i AGD i elektronarzędzi, było poroże jeleni. Pochodzi ono zapewne z włamań, jakich grupa przestępcza dokonała w domkach letniskowych w Lucinach. Elektronarzędzia oraz inny sprzęt budowlany pochodzi z domu w Kamionkach.

Na wniosek policji, sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Zatrzymanym nie przysługuje możliwość wyjścia za kaucją.