Za kraty za kradzież rowerów i posiadanie narkotyków: 19-latek z Poznania zatrzymany przez policję

Na poznańskich Jeżycach, funkcjonariusze lokalnej formacji policyjnej zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży rowerów, które miały miejsce w tej dzielnicy. Obok prowadzenia nielegalnej działalności, 19-latek został przyłapany również na posiadaniu substancji narkotycznych. Zarzuty już usłyszał, a teraz w najgorszym wypadku może spędzić kolejne pięć lat w więzieniu.

Sierżant sztabowy Łukasz Paterski z poznańskiego wydziału policji poinformował w ostatni piątek, że kilka dni wcześniej stróże prawa przypisani do Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce zatrzymali osobnik oznaczony jako główny podejrzany w sprawie trzech kradzieży jednośladów. Całość skradzionego mienia oszacowano na kwotę przekraczającą 6 tysięcy złotych. Wspomniany mężczyzna był aktywny na przestrzeni października i listopada bieżącego roku.

„Nasi funkcjonariusze od jakiegoś czasu prowadzili śledztwo w sprawie kradzieży rowerów na terenie, za który są odpowiedzialni. Sprawca celował tylko w rowery markowe. Zabierał te, które były zabezpieczone i zostawione na klatkach schodowych lub stojakach przed budynkami mieszkalnymi. W pewnych sytuacjach, zdarzyło się, że mężczyzna został uchwycony przez kamery miejskiego monitoringu” – zaznaczył Paterski.