Zablokowana droga krajowa nr 11 z powodu pożaru – utrudnienia na trasie Poznań – Oborniki

W poniedziałkowy poranek natrafiono na poważne utrudnienia na drodze krajowej nr 11. Trasa łącząca Poznań z Obornikami przez jakiś czas była całkowicie niedostępna dla ruchu drogowego. Powodem takiego stanu rzeczy był pożar, który wybuchł w pobliżu jezdni.

Incydent miał miejsce w malowniczej miejscowości Świerkówki, położonej na trasie między Chludowem a Obornikami. Ogień ogarnął sterty balotów ze słomą, które były usytuowane po obu stronach jezdni. Ze względu na konieczność przeprowadzenia działań gaśniczych, Straż Pożarna podjęła decyzję o tymczasowym zablokowaniu drogi. Efektem tego było szybkie tworzenie się długiego korka.

Niezapowiedziane zamknięcie Drogi Krajowej nr 11 spowodowało znaczne utrudnienia dla kierowców. Mimo że około godziny 8 strażacy zakończyli już swoje działania, a droga ponownie stała się dostępna dla ruchu drogowego, to nie udało się uniknąć korków. Jak wskazują informacje udostępnione przez Google Maps, problem z zatorem na trasie Chludowo – Oborniki utrzymywał się jeszcze przez pewien czas po zakończeniu akcji straży pożarnej.