Protestujący rolnicy planują blokadę dróg, w tym autostrady A2

Na fermach i polach jest coraz większy ferment, bowiem rolnicy w całej Polsce szykują się do kolejnych manifestacji. W poniedziałek 11 marca, zdecydowani rolnicy zaplanowali przeprowadzić swoje protesty poprzez blokadę wielu dróg na terenie kraju. Szczególnym miejscem skupienia tych protestów będzie region Wielkopolski.

Przedstawiciele rolników już zapowiedzieli, że od godziny 7:45 do godziny 18:00 zamierzają blokować zarówno zjazdy, jak i wjazdy na autostradę A2 w okolicach Poznania. Kierujący samochodami powinni zatem przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym na węzłach Poznań Komorniki, Poznań Zachód oraz Buk. Dodatkowo, rolnicy planują zakłócenia na ruchliwym rondzie przy węźle Nowy Tomyśl, co wpłynie na ruch na skrzyżowaniu DK92 i DW305.

W związku z planowanymi protestami, Autostrada Wielkopolska, po konsultacjach z policją i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, zdecydowała o wprowadzeniu tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Oznacza to, że w godzinach protestu, od 7:45 do 18:00, zamknięte zostaną pasy wyłączeń na węzłach Poznań Komorniki, Poznań Zachód oraz Buk. Mimo to, zjazd na węźle Nowy Tomyśl pozostanie otwarty dla ruchu w obu kierunkach, ale planowana blokada ronda może utrudnić przejazd. Warto też dodać, że mimo owych utrudnień, planowany jest normalny przejazd autostradą A2 między Świeckiem a Koninem.