Zaplanowano otwarcie punktu badań również w soboty w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu

W Poznańskim Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia zdecydowano o wprowadzeniu ułatwień dla pacjentów, którzy nie są w stanie znaleźć czasu na wizytę w laboratorium w ciągu tygodnia. Rozpoczynając od nadchodzącej soboty, punkt pobrań do badań będzie otwarty także weekendami.

Od 11 maja, klienci szpitala będą mogli korzystać z usług punktu pobrań nie tylko od poniedziałku do piątku między godziną 7:15 a 14:30, ale również w każdą sobotę od 7:30 do 12:00. Poszerzenie zakresu godzin działania punktu pobrań jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy mają problemy z dostosowaniem się do standardowych godzin pracy laboratorium podczas dni roboczych.

Punkt pobrań będzie umiejscowiony na pierwszym piętrze bloku B szpitala. Usługi będą dostępne dla wszystkich pacjentów ambulatoryjnych posiadających skierowanie do poradni lub jednostek współpracujących z placówką. W ten sposób pacjenci będą mieli większą elastyczność w planowaniu swoich wizyt, co jest niezwykle istotne dla osób pracujących na pełen etat.