Zarządzanie Poznaniem pod wodzą Jacka Jaśkowiaka rozpoczęło swoją trzecią kadencję

Wtorkowe posiedzenie rady miasta przyniosło rozpoczęcie trzeciej kadencji Jacka Jaśkowiaka na stanowisku prezydenta Poznania, celebrując ten moment przez złożenie ślubowania. Po ceremonii, prezydent dał do zrozumienia, że przed nim, jak i pozostałymi radnymi, rozciąga się pięcioletni okres wytężonej pracy.

Jacek Jaśkowiak, który obecnie ma 60 lat, zarządza Poznaniem od 2014 roku. W najnowszych wyborach samorządowych po raz kolejny zdobył zaufanie mieszkańców miasta, pokonując w drugiej turze swojego rywala, reprezentanta Zjednoczonej Prawicy – Zbigniewa Czerwińskiego. Wyraziło to blisko 71% wyborców poprzez oddanie na niego swoich głosów.

Nowo zaprzysiężony prezydent skierował apel do radnych nowo rozpoczynającej kadencji o współpracę. „Pięć lat intensywnej pracy czeka nas przed sobą. Mimo trudnych czasów pandemii oraz konfliktu zbrojnego między Rosją a Ukrainą, udało nam się dotychczas zawsze znaleźć wspólne porozumienie. Mam nadzieję, że podobnie będzie na przyszłość. Jesteście Państwo zapewnieni o mojej pełnej dyspozycyjności” – zaznaczył.

Jaśkowiak podkreślił, że ostatnie lata były okresem znacznego rozwoju miasta, które przeszło istotną metamorfozę. „Chciałbym wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy nie obawiali się podejmować trudnych decyzji. Udało nam się osiągnąć wiele, co widoczne jest choćby na przykładzie Starego Rynku. To stanowi nasze dziedzictwo oraz jest odzwierciedleniem patriotyzmu w moim rozumieniu”- powiedział.

„Mam głębokie przekonanie, że kontynuując naszą współpracę dla dobra mieszkańców Poznania, uczynimy nasze miasto liderem nie tylko na arenie krajowej, ale również europejskiej” – dodał Jacek Jaśkowiak.