Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Świętego Marcina w Poznaniu

W najbliższy poniedziałek i wtorek, mieszkańcy Poznania muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Święty Marcin. Szczególnie dotyczy to odcinka pomiędzy mostem Uniwersyteckim a al. Niepodległości. W wyniku tych zmian, przez dwa nadchodzące dni, pojazdy nie będą miały możliwości przejazdu od ronda Kaponiera do al. Niepodległości.

Podstawowym powodem tych przejściowych dyskomfortów dla kierowców jest prowadzenie prac drogowych na wspomnianej ulicy Święty Marcin. Dokładniej rzecz ujmując, prace te odbywają się między ul. Kościuszki a mostem Uniwersyteckim. Są one konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo i lepszą jakość jazdy dla użytkowników tej drogi.

Jak poinformował magistrat miasta Poznania, cała operacja jest związana z przygotowaniami do położenia ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni. To z kolei wymaga wprowadzenia pewnych zmian w obecnym układzie ruchu drogowego. Choć może to wydawać się uciążliwe dla niektórych mieszkańców i kierowców, jest to niezbędne dla przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i zapewnienia lepszego stanu tej ważnej arterii komunikacyjnej w mieście.