Znajdowanie parkingów na lotnisku Ławica staje się prostsze dzięki nowym tablicom informacyjnym

Przy lotnisku Ławica zlokalizowane są różne parkingi, które różnią się od siebie głównie czasem, na jaki można tam zostawić swój samochód. Jest to oczywiście związane również z kosztami postoju. Niektórzy kierowcy mają jednak trudności z dotarciem do odpowiedniego dla nich parkingu. Właśnie dlatego już wkrótce zostanie zamontowane nowe oznakowanie drogowe, które ma ułatwić odnalezienie właściwego miejsca postojowego.

Nowe tablice informacyjne pojawią się nad jezdniami prowadzącymi do lotniska – zarówno dla tych, którzy przyjeżdżają od strony centrum Poznania, jak i od Wysogotowa. Tablice te będą wskazywać odpowiedni pas ruchu, który należy wybrać, aby skierować się na parking Kiss & Fly (gdzie można bezpłatnie zaparkować na kilka minut, aby wysadzić pasażera), do rejonu hali odlotów, przylotów lub na parkingi długoterminowe.

Montaż nowego oznakowania będzie realizowany na konstrukcjach kratownicowych umieszczonych nad jezdniami. Z tego powodu mogą wystąpić krótkotrwałe wygrodzenia punktowe na ulicy Bukowskiej w czasie tworzenia fundamentów oraz montażu samych konstrukcji. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już w przyszłym tygodniu, od 20 maja, a koszt całego przedsięwzięcia to około 500 tysięcy złotych (zakłada się współfinansowanie prac przez lotnisko). Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie.